ECHIPA

9 august 2023

Ieri, în Baza Sportivă Viitorul Argeș din Pitești, s-a disputat meciul amical dintre ARO Câmpulung și U Craiova 2. A fost un meci disputat cu ocazii de ambele părți, în care echipa noastră a ratat foarte multe ocazii de a deschide scorul. După o bară a lui Robu, contrar cursului jocului, echipa oaspete deschide scorul printr-un șut deviat. Imediat după pauză, oltenii duc scorul la 2 – 0. În minutul 85 Măzărache reduce din diferență, iar în minutul 90, Jenaru restabilește egalitatea.

Următoarea partidă de pregătire a muscelenilor se va disputa vineri 11 august, la Dragoslavele în meciul retur contra celor de la Kids Tâmpa Brașov.

Tot astăzi, echipa de juniori U19, s-a deplasat la Mioveni pentru o partidă de verificare contra celor de la CS Mioveni U19. Meciul a fost la discreția muscelenilor, care au ratat din toate pozițiile, însă 2 greșeli personale au făcut ca meciul să se termine 2 – 0 pentru adversari.

• Seniori

ARO Câmpulung – U Craiova 2 2 – 2 (0 – 1)

Au marcat: Măzărache, Jenaru

ARO Câmpulung: Mușat– Fieraru, Oprean, Butoiu, Robu – Chiper, Bucurescu, Jenaru – Măzărache (cpt), David Vanderstukken, D.Grigore

După pauză au mai evoluat: Gallo, R. Cicu, Alexe, Pia, Mihalcea, Durdun, Olaru, Troană

Antrenor: Ionuț Mihu

•  U19

CS Mioveni – ARO Câmpulung 2 – 0

ARO Câmpulung – U19: Bădulescu – A. Cicu, Bogdan, Bunel, Marinescu – Pia, Durdun, Papuc – Șerban, Troană (cpt), Tobias

După pauză au mai evoluat: Spînu, Floroiu, Chivulescu, Neicu, Avram, Bănică, Grigore

Antrenor: Ovidiu Tică