ACADEMIA

12 august 2023

Astăzi, la Domnești a avut loc partida amicală dintre echipa de Liga a 4-a CS Domnești și echipa noastră de juniori U19, CSS Dinicu Golescu. Dacă scorul la pauză a fost 2 – 0 pentru adversari, în cea de-a doua repriză, juniorii echipei noastre reușesc să egaleze prin golurile marcate de Tobias și mai apoi să preia conducerea pe tabela de marcaj după golul înscris de Bogdan. Gazdele reușeșc egalarea printr-un gol înscris spre finalul meciului.

A fost un test util pentru juniorii echipei noastre care la finalul lunii august vor debuta în noul sezon al Campionatului Național de Juniori, ediția 2023-2024.

Următoarea partidă de pregătire a echipei noastre de seniori se va disputa marți 15 august, la Călimănești, cu echipa din localitate Cozia Călimănești.