Ar putea fi o imagine cu 15 persoane, persoane jucând fotbal, persoane jucând fotbal, iarbă şi text

ECHIPA

16 august 2023

Cu aproximativ 2 săptămâni înaintea începerii noului sezon de Liga a 3-a, ieri, 15 august, echipa de seniori a clubului nostru s-a deplasat la Călimănești pentru un meci de pregătire cu echipa din localitate, Cozia. Adversara noastră de ieri, va evolua sezonul viitor în seria a 6-a a ligii a 3-a.  După un meci disputat, cu ocazii de ambele părți, ARO reușește să se impună cu scorul de 1 – 0 prin reușita, din prima repriză, a căpitanului și totodată golgeterul echipei noastre din această perioadă de pregătire, Simon Măzărache.

Următoarea partidă de pregătire a muscelenilor se va disputa vineri 18 august, la Pitești contra celor de la Unirea Bascov.

• Seniori

Cozia Călimănești – ARO Câmpulung 0 – 1 (0 – 1)

A marcat: Măzărache

ARO Câmpulung: Mușat– Butoiu, Fieraru, Oprean, Robu – Chiper, Durdun, Jenaru – Măzărache (cpt), Olaru, D.Grigore

După pauză au mai evoluat: Gallo, Moise, Alexe, Mihalcea, Marinescu, Bucurescu, Pia, Troană, Șerban

Antrenor: Ionuț Mihu