CS DINAMO BUCUREȘTI – ARO CÂMPULUNG 2-0 (2-0)

ARO Câmpulung: Iannis Mușat – Theodor Butoiu, Laurențiu Robu, Andrei Neicu, Cosmin Oprean, Bogdan Chiper, Simon Măzărache (cpt), Mario Durdun, Darius Grigore, Gabriel Jenaru, Dragoș Troană.

Au mai jucat: Denis Pia, Gabriel Mihalcea, Olaru Matteo, Teodor Peștișor și  Francesco Bucurescu

Rezerve neutilizate: Robert Moise – Rareș Marinescu, Darius Șerban și Antonio Papuc

CS Dinamo București: Ștefan Fara – Ionuț Uleia, Robert Bratu, Alex Burlacu (cpt), Alin Demici, Claudiu Juncănaru, Teodor Badea, Cristi Delciu, Robert Băciuț, Daniel Mihai, Richardo Mihalache

Antrenor: Marius Bratu

Rezerve: Teodor Gabor, Aleksander Longher, Alexandru Iordanescu, Alexandru Petre, Raul Ilie, Costin Cochina, George Stan, Bogdan Barbu și David Tone.

Arbitri: Oprea Gabriel (Călăraşi) – Mocanu Florin Aurelian (Târgovişte) și Onicescu Ion (Glodeni)

Delegat de joc: Şerban Raluca Elena (Bucureşti)

Observator arbitri: Velicu Bogdan (Bucureşti)

În runda a șasea a Ligii a III-a, Seria a IV-a, ARO Câmpulung s-a deplasat în capitală pentru a întâlni echipa bucureșteană Dinamo. Cu 10 puncte acumulate până la ora disputării partidei, echipa bucureșteană ocupa locul al doilea în clasament cu 10 puncte.

Echipa gazdă deschide scorul destul de repede prin Mihalache în minutul 5 al partidei. Echipa noastră echilibrează jocul și ratează cateva situații de a egala, însă tot gazdele marchează prin Badea în minutul 35.

La pauză, antrenorul, Ionuț Mihu, face două schimbări și-i introduce în teren pe Mihalcea, Olaru și Pia, dar fără rezultat pe tabela de marcaj. La finalul partidei gazdele se impun cu scorul de 2-0.