ARO CÂMPULUNG – JIUL PETROȘANI 0-1 (0-0)
A marcat: Sajin (min.69)

La ultimul meci pe teren propriu în turul de campionat al sezonului regulat, jucătorii de la ARO Câmpulung au intrat deciși pe teren ca să obțină prima victorie, în fața unui adversar aflat și el în suferință, Jiul Petroșani. Pe teren, meciul a fost unul echilibrat, cu ocazii la ambele porți, ceva mai clare ale oaspeților, dar cu 0-0 pe tabela de marcaj după 45 de minute.
În repriza secundă, antrenorul Ovidiu Tică a făcut din start 3 schimbări, care, însă, nu au adus nimic spectaculos în jocul echipei noastre. Din minutul 58, ARO a jucat cu om în plus după eliminarea lui David Petruț, însă 10 minute mai târziu, contrar așteptărilor, oaspeții au reușit să înscrie
prin fostul jucător de la Muscelul Câmpulung, Cătălin Sajin, care a profitat de o imensă greșeală a jucărilor noștri!
1-0 pentru Jiul Petroșani, 1-0 avea să fie și scorul final al acestei întâlniri, muscelenii bifând, astfel, a doua înfrângere pe teren propriu în acest sezon!