Amical:
ARO CÂMPULUNG – RECOLTA GURA ȘUȚII 3-0 (0-0)

Au marcat: Măzărache, Delcea, Stroescu
ARO: Tănase – Leca, Stancu (c), Delcea, Chirciu – Neagu, Dascălu, A. Cicu – Jenaru, F. Costea, Măzărache. Antrenor: Ovidiu Tică. În cea de-a doua repriză au fost folosiți și ceilalți jucători din lot: Dumitrică, Heroiu, Robu, Stroescu, Stanciu, Ciobanu, R. Cicu, Koci.

Ieri la Dragoslavele echipa noastră a întâlnit într-un meci amical ocupanta primului loc din Liga aIV-a Dâmbovița, ACS Recolta Gura Șuții. ARO a prestat un joc solid, bazat pe o posesie progresivă, în care a încercat să dezvolte jocul în sistemul 4-3-3. Totodată, în această partidă a debutat și noua achiziție a echipei noastre, Florin Costea, cel care a avut o evoluție bună în atac, alături de Măzărache. Și la această partidă echipa noastră a fost încurajată de o mică si inimoasă galerie.

 

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *