Amical
ARO Câmpulung – Roberto Ziduri (DB) 4-3 (1-0)
Pentru echipa noastră au marcat: Dascălu (2), Măzărache și Jenaru
ARO Câmpulung: Dumitrică – Heroiu, Stancu, Butac, R.Cicu – Robu, Neagu, Dascălu – Jenaru, Fl.Costea, Măzărache. Antrenor: Ovidiu Tică. Au mai jucat: Bădulescu – Ciobanu, Koci, A.Cicu, Horvat, Ivașcu.

Simon Măzărache și-a trecut din nou numele pe lista marcatorilor

Pe terenul sintetic de la Dragoslavele, echipa noastră a disputat în această dimineață încă un meci amical în perioada rezervată pregătirii de iarnă. A întâlnit pe Roberto Ziduri, echipă din Liga a IV-a – Dâmbovița, de care a dispus la limită, scor 4-3, însă în urma unui joc dominat de ARO, care conducea la un moment dat cu 4-1. A fost 1-0 la pauză, după golul marcat de Dascălu din lovitură de la 11m. Oaspeții au egalat la începutul reprizei secunde, după care, rând pe rând, Măzărache, Jenaru și din nou Dascălu au dus scorul la 4-1. Pe fondul relaxării în final de joc, oaspeții au mai punctat de două ori, astfel că ARO Câmpulung – Roberto Ziduri s-a încheiat 4-3.
Următorul joc amical al echipei noastre se va juca sâmbătă, 25 februarie, cu CSM Codlea (L4 Brașov)

Meciurile amicale disputate de ARO Câmpulung în această iarnă:
3-3 cu Muscelul Câmpulung (L3)
0-1 cu Vedița Colonești (L3)
3-0 cu Recolat Gura Șuții (L4, DB)
2-1 cu Steagu Roșu Brașov (L3)

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *