Amical
ARO Câmpulung – FC 1976 Potlogi (DB) 5-4 (2-1)
Pentru echipa noastră au marcat: Măzărache (2), A. Cicu, R. Cicu și Horvat

ARO Câmpulung: Spînu – Koci, Tiucă, Răuță, R.Cicu – Robu, Ciobanu, Jenaru – Horvat, Tobias, Măzărache. Antrenor: Ovidiu Tică. Au mai jucat: Sitaru – Ivașcu, Alexe, A.Cicu, T. Avram, V. Avram, Bunel și Bănică.

În ultimul amical al iernii, disputat pe terenul sintetic de la Dragoslavele, echipa noastră a întalnit FC 1976 Potlogi, ocupanta locului cinci al Ligii 4 Dâmbovița. Jocul a fost la discreția echipei noastre, care a reușit să marcheze de cinci ori în poarta echipei adverse. La scorul de 5-1, antrenorul echipei noastre a trimis în teren mai multi juniori. De remarca este faptul că în primul „11” trimis pe teren, au utilizati doi juniori născuți în anul 2007, Vlad Spînu, portar si  Ianis Răuță, fundaș central care s-au achitat foarte bine de sarcinile avute.

Următorul meci al echipei noastre se va desfășura sâmbătă 4 martie ora 12.00 contra celor de la AFCS Muscelul Lerești, meci contând pentru prima etapă din retur a Ligii 4 Argeș.

 

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *