ARO CÂMPULUNG – CS MIOVENI II  7-0 (4-0)
Au marcat: A.Cicu (1), Fl.Costea (8 penalty), Măzărache (22
penalty, 26, 48), Al. Ciobanu (53 – autogol), Nilă (82)

ARO CÂMPULUNG: Tănase – Stancu (cpt), Chirciu, Delcea, Leca, Dascălu, Neagu, Jenaru, A.Cicu, Costea, Măzărache. Antrenor: Ovidiu Tică. Pe foaie: Dumitrică – R.Cicu, R.Ciobanu, Butac, Robu, D.Andrei, Horvat, Nilă și Heroiu
CS MIOVENI II: Iordache – Al.Ciobanu, Vladu (cpt), Spiridon, Tirică, Tudor, Moș
oiea, Gavrilă, Marcoci, Dumitrescu, C. Constantin. Antrenor: Iulian Vladu; Pe foaie: Dobrescu, Iacob, Corbu.
Arbitri: Ionuț Bogdan Marinescu – Denis Theodor Crinu și Dragoș Andrei Cîrstea (toți din Pitești). Observator: Adrian
Ion (Bradu)

Contând pentru etapa cu numărul 19 în Liga a IV-a la fotbal, echipa noastră a întâlnit sâmbătă după-amiază pe CS Mioveni II, o echipă care a aliniat un ”unsprezece” dominat de jucători tineri. Drept urmare, nici nu au trecut 60 de secunde de la primul fluier al centralului Bogdan Marinescu, că scorul era deja 1-0 pentru ARO, după reușita lui Andrei Cicu. Înainte de minutul 10, avantajul a fost dublat de Florin Costea, care a transformat cu siguranță o lovitură de la 11 metri, iar Simon Măzărache a urcat scorul la 3-0, tot dintr-o lovitură de la 11 metri. Dominarea echipei noastre s-a concretizat în golul ”patru”, marcat de același Simon Măzărache cu o scăriță peste portarul advers, execuție ce tinde să devină ”marcă înregistrată” pentru atacantul nostru.
Repriza secundă
a avut același scenariu, cu ARO la conducere, care și-a creat noi ocazii de gol, trei dintre acestea fiind transformate în gol: Măzărache a punctat la scurt timp de la reluare, reușind un hattrick curat; Alexandru Ciobanu și-a păcălit propriul portar, trimițând balonul în propria poartă, iar Andrei Nilă a stabilit scorul final, 7-0, completând încă o dată ”tripleta marcatoare”: Costea – Măzărache – Nilă.
Așadar, o victorie fără istoric,
un rezultat pe care l-am mai întâlnit în acest sezon la echipa noastră de alte două ori, o victorie care ne menține în fruntea clasamentului, la 3 puncte distanță față de următoarea clasată.

FILMUL MECIULUI
1-0, min.1: Andrei Cicu înscrie cu un șut de la marginea careului de 16m
2-0, min.8: Florin Costea transformă cu siguranță penalty-ul primit de echipa sa;
3-0, min.22: cu o siguranță la fel de mare, Simon Măzărache transformă și el un penalty;
4-0, min.26: Dascălu trimite o diagonală din propriul teren, mingea ajunge pe 16 metri la Simon Măzărache, iar acesta trimite o ”scăriță” peste portarul advers;
5-0, min.48: Fl.Costea îi aruncă o pase ”printre”, iar Simon Măzărache face hattrick-ul, cu un șut la colțul lung;
6-0, min.53: o centrare care-l viza pe același Măzărache a fost trimisă în proprie poartă de fundașul Alexandru Ciobanu;
7-0, min.82: centrarea lui Rareș Cicu este reluată în plasă, cu capul, de Andrei Nilă.

CIFRELE MECIULUI
*1 este minutul în care echipa noastră a deschis scorul;
*2 penalty-uri a primit ARO, ambele au fost transformate fără emoții;
*3 goluri, hattrick curat, a reușit Simon Măzărache în meciul cu CS Mioveni II;
*4 antrenori sunt tot timpul în jurul echipei noastre: Ovidiu Tică (principal), Alin Durdun și Vali Ștefănică (secunzi), Marius Badiu (antrenor de portari);
*5 este numărul golurilor la care a ajuns Măzărache după numai două etape jucate în tricoul echipei ARO;
*7-0 a fost rezultatul final al partidei de astăzi, la fel ca în alte două partide din acest sezon: în deplasare la Viitorul Bârla și acasă cu Energia Stolnici. Tot 7-0 a fost și în amicalul din iarnă cu ACSM Codlea.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *