ARO CÂMPULUNG – VIITORUL BÂRLA 4-0 (0-0)
Au marcat: Leca (62), Măzărache (66), Nilă (72), A.Cicu (79)

ARO CÂMPULUNG: Adrian Tănase – Bogdan Stancu, Rareș Cicu, Mădălin Delcea, Claudiu Chirciu, Radu Ciobanu, George Neagu, Gabriel Jenaru, David Andrei, Florin Costea, Simon Măzărache. Antrenor: Ovidiu Tică. Pe foaie: Răzvan Dumitrică – Cosmin Leca, Andei Cicu, Laurențiu Robu, Kristian Koci, Alexandru Butac, Marius Dascălu, Ștefan Horvat, Andrei Nilă.
VIITORUL BÂRLA: Iordache – Barbu, Fl.Ristea, M.Ciucă, M.Ristea, Vîrsă, I.Ciucă, Văleanu, Streche, N.Ciucă, Tuică. Antrenor: Liviu Ilie; Pe foaie: Gh.Nițu – Saioc, Ilie, Ghiță, Gheorghe, D.Niță, Răceanu
Arbitri: Cristian Mădălin Naciu (Mărăcineni) – Adrian Ionuț Voica (Mioveni) și Marian Daniel Anghel (Pitești)
Observator: Claudiu Florea (Pitești)

După o absență de câteva luni, ARO Câmpulung a revenit sâmbătă în fața propriilor spectatori, iar în meci contând pentru etapa cu numărul 20 a întâlnit pe Viitorul Bârla, locul 8 în clasament. Muscelenii s-au întrecut în ratări pe parcursul primei reprize, motiv pentru care, după 45 de minute de joc, scorul a fost egal, 0-0, dar s-au revanșat în repriza secundă când într-un interval scurt de timp au marcat de patru ori:

min.62, 1-0: Cosmin Leca a împins cu șoldul în poartă o minge bâlbâită de fundașii adverși, în urma unui corner bine executat de David Andrei;
min.66, 2-0: din 6-7 metri, Simon Măzărache trimite mingea în poartă, păcălindu-l pe unul dintre fundași și pe portarul advers;
min.72, 3-0: tot din 6-7 metri, Andrei Nilă lobează și el balonul peste portarul echipei din Bârla;
min.79, 4-0: Andrei Cicu fructifică centrarea venită de la Măzărache și înscrie din apropiere, stabilind scorul final!
Așadar, scor final 4-0, iar ARO Câmpulung rămâne invincibilă în campionat: 18 meciuri disputate, 18 victorii obținute, 54 de puncte acumulate și 90 de goluri marcate. În runda următoare va juca tot pe teren propriu, urmând să primească vizita formației CSC Suseni.