ECHIPA

18 august 2023

Cu o săptămână înaintea începerii noului sezon de Liga a 3-a, astăzi, 18.08, echipa noastră a jucat ultima partidă de pregătire din această perioadă, în compania celor de la Unirea Bascov, echipă ce va evolua în sezonul viitor în Liga a 3-a, Seria a 6-a. Partida a fost una foarte disputată, ambele echipe preluând conducerea pe tabela de marcaj. La pauză au condus gazdele cu scorul de 1 – 0, echipa noastra preluând conducerea imediat după pauză, iar la final, gazdele să revină și să restabilească egalitatea pe tabela de marcaj.

Cu acest ultim meci, bilanțul echipei noastre se prezintă astfel:

2 victorii, cu Kids Tâmpa Brașov și Cozia Călimănești

2 egaluri, cu U Craiova 2 și Unirea Bascov

2 înfrângeri, cu FC Argeș și SCM Râmnicu Vâlcea

Următoarea partidă de a muscelenilor pregătiți de Ionuț Mihu se va disputa la sfârșitul săptămânii viitoare la Giurgiu, împotriva nou promovatei în Liga a 3-a, Dunarea Giurgiu, în prima etapă a Ligii a 3-a, Seria a 4-a.

• Seniori

ARO Câmpulung – Unirea Bascov 2 – 2 (1 – 0)

Au marcat: Olaru, Troană

ARO Câmpulung: Gallo – Butoiu, Fieraru, Oprean, Robu – Chiper, Durdun, Bucurescu – Măzărache (cpt), Olaru, D.Grigore

După pauză au mai evoluat: Mușat, Alexe, Marinescu, Neicu, Mihalcea, Pia, Troană

Antrenor: Ionuț Mihu