După o pauză de 7 ani, ARO Câmpulung, debutează cu o victorie la scor în Liga 3!

DUNAREA GIURGIU – ARO CÂMPULUNG 0-4 (0-1)
Au marcat: Olaru D. (9), Robu (53), Măzărache (59), Troană (66)

ARO Câmpulung: Ricardo Gallo – Theodor Butoiu, Laurențiu Robu, Andrei Fieraru, Cosmin Oprean, Bogdan Chiper, Simon Măzărache (cpt), David Olaru, Matteo Olaru, Gabriel Jenaru, Mario Durdun.

Antrenor: Ionut Mihu

Au mai jucat: Darius Grigore, Teodor Peștișor, Andrei Troană, Francesco Bucurescu, Andrei Neicu.

Rezerve neutilizate: Ianis Drăghici – Rareș Marinescu, Mihalcea și Pia.

DUNĂREA Giurgiu: Octavian Stanciu – Andrei Mitrea, Robert Rubică, Vlad Calea, Alin Florescu (cpt), Răzvan Mizdrescu, Marius Costache, Robert Cazaciuc, Mihai Coșeru, Sorin Mănăilă, Tony Constantin.

Antrenor: Andrei Nemțescu

pe foaie: Adrian Bălăceanu – David Anghel, Mihai Constantinescu, Mario Văduva, Andrei Mitran, Marinel Blaga, Cătălin Bălțat, Gabriel State

Arbitri: Breoi Nicolae (Ploieşti) – Iftime Alexandru (Popeşti-Leordeni) și Crăciun Mădălina (Ploieşti)

Delegat de joc: Zaharia Mihnea (Bucureşti)

Observator arbitri: Ionita Andrei (Bucureşti)

Sâmbăta, 26 august, echipa noastră a debutat în noul sezon de Liga a 3-a contra nou promovatei, Dunărea Giurgiu. Formația giurgiuveană, a revinit în Liga a 3-a după o pauză de 11 ani, după ce a câștigat barajul de promovare contra reprezentantei județului Ialomița, Bărăganul Ciulnița, cu scorul de 7-2 la general.

În fața a 500 de spectatori care au venit să-și susțină favoriții, muscelenii, reușesc din startul partidei să pună stapânire pe joc și deschid scorul în minutul 9, când David Olaru marchează din centrarea lui Jenaru. Oaspeții reușesc să-și creeze cateva ocazii de a marca, în minutul 20 Gallo este salvat de bară. Meciul se joacă pe contre, Măzărache scoate mingea periculos în careu, dar M. Olaru nu ajunge la minge.

După pauză, în minutul 53, Laurențiu Robu duce scorul la 2 – 0 după o acțiune personală. Peste alte 6 minute, Simon Măzărache marește diferența pe tabela de marcaj ducând scorul la 3 – 0 pentru echipa noastră. La 6 minute după ce este introdus pe teren, Andrei Troană, marchează pentru 4 – 0 (min 66) și stabilește scorul final al partidei.


REZULTATE:
LIGA 3, Seria 4, Etapa 1
CS Dinamo Bucureşti – CSO Tricolorul Breaza  4 – 0

AS FC Pucioasa – CSM Flacăra Moreni    2 – 0

CS Blejoi – CS Păuleşti  3 – 2

CSO Plopeni – SC Popeşti-Leordeni    1 – 2