TRICOLORUL BREAZA – ARO CÂMPULUNG 2 – 0 (2 – 0)

ARO Câmpulung: Ricardo Gallo – Theodor Butoiu, Laurențiu Robu, Andrei Fieraru, Cosmin Oprean, Andrei Neicu, Simon Măzărache (cpt), Francesco Bucurescu, Matteo Olaru, Gabriel Jenaru, Darius Grigore.

Au mai jucat: Mario Durdun, Andrei Troană, David Olaru, Gabriel Mihalcea, Bogdan Chiper.

Rezerve neutilizate: Robert Moise – Rareș Marinescu, Teodor Peștișor și Denis Pia.

TRICOLORUL Breaza: Dorian Neacșu – Denis Nedelcu, Ovidiu Gheorghe, Tudor Țăranu, Marius Duricu (cpt), Eduard Prodan, Răzvan Catană, Radu Stoica, Alexandru Tone, Daniel Dumitru, Marian Dumitrache.

Antrenor: Marius Vișan

pe foaie: Alin Negreanu – Andrei Roșu, Costin Ioniță, Vladuț Burlacu, Ștefan Miclea, Cosmin Clinci, Roberto Trăistariu, Alexandru Popa, Cristian Negotei

Arbitri: Despina Alexandru (Bucureşti) – Guran Mircea (Braşov) și amasi Zoltan (Odorheiu Secuiesc)

Delegat de joc:Bîrsan Andrei Dorian (Bucureşti)

Observator arbitri:Chițu Marius (Târgovişte)

Sâmbăta, 2 septembrie, ARO Câmpulung s-a deplasat la Breaza pentru a întâlni echipa locală, Tricolorului Breaza, meci contând pentru etapa a 2-a a Ligii a 3-a, Seria IV. Formația prahoveană venea după o înfângere, scor 4 – 0, contra celor de la CS Dinamo București.

În fața a 500 de spectatori care au venit să-și susțină favoriții, prahovenii, deschid repede scorul, in minutul 6, prin Daniel Dumitru care îl învinge pe Gallo printr-un șut din marginea careului. Impulsionați de micuța galerie sosită de la Câmpulung, muscelenii revin repede în joc și în minutul 14, mingea trimisă de David Grigore, lovește bara transfersală. Meciul se joacă pe contre, cu ocazii de gol la ambele porți, dar cei care reușesc să înscrie sunt tot gazdele, prin același Daniel Dumitru în minutul 40.

La pauză, antrenorul Ionuț Mihu îi intriduce pe teren pe Durdun, Troană și Olaru D. în locul Grigore, Robu și Bucurescu, însă scorul rămâne neschimbat. În minutul 64, ies din teren Olaru M și Neicu, fiind înlocuiți de Mihalcea și Chiper. Până la finalul meciului, băieții noștrii nu reușesc să-și mai creeze ocazii de a marca, iar scorul rămâne neschimbat, 2 – 0 pentru gazde.

Etapa următoare, echipa noastră revine pe „Municipal” contra celor de la SC Popești Leordeni.