Luni 15 ianuarie, ora 14.00, la Baza Sportivă „Sola Gratia” din Dragoslavele, muscelenii revin la antrenamente

 

ECHIPA

12 ianuarie 2024 

Luni, 15 ianuarie, ora 14.00, la  Baza Sportivă „Sola Gratia” din Dragoslavele echipa noastră revine la antrenamente în vederea pregătirii sezonului competițional. Antrenamentele se vor face pe plan local, iar pentru această perioadă precompetițională, staff-ul tehnic al echipei noastre a programat mai multe partide de verificare cu adversari ce activează în ligile a doua și a treia ale fotbalului românesc. La reunirea lotului, antrenorii echipei noastre, Ionuț Mihu și Ovidiu Tică, vor vedea la lucru și cele trei noi achiziții făcute în această perioadă, Mihai Nițescu, Eduard Niță și Andrei Badea.

Campionatul Ligii a 3-a se va relua pe data de 3 martie, ARO urmând să întâlnească în ultimele 3 etape din campionatul regulat pe AS FC Pucioasa și CSO Plopeni, în deplasare și pe CS Blejoi, acasă. După 15 etape jucate din acest sezon competiţional, echipa noastră ocupă locul 8, cu 14 puncte acumulate.

Programul meciurilor de verificare:

03 februarie – Concordia Chiajna U19 (CN U19)
07 februarie – Progresul Spartac (Liga 2)
10 februarie – AFC Chindia Târgoviște U19 (CN U19)
14 februarie – CSM Slatina (Liga 2)
17 februarie – CSO Petrolul Potcoava (Liga 3)
24 februarie – ACS Vedița Colonești (Liga 3)
28 februarie – SCM Râmnicu Vâlcea (Liga 3)
02 martie – CS Unirea Bascov (Liga 3)