Cu 3 reușite în această perioadă de pregătire, Alexandru Florescu, demonstrează că poate fi o soluție pentru atacul echipei noastre. Mihai Nițescu înscrie pentru prima oară în tricoul alb-albastru. Juniorii de la U19 se impun în deplasarea de la Steaua București

 

ECHIPA

11 februarie 2024 

STEAUA BUCUREȘTI U19 – ARO CÂMPULUNG U19 1 – 3 (0 – 3)

Au marcat pentru echipa noastră: Șerban, D. Grigore, Durdun

ARO Câmpulung: Iannis Mușat – Rareș Grecu, Claudiu Răuță, Luis Bunel, Antonio Papuc, Denis Pia, Mario Durdun, Darius Șerban, Darius Grigore și Andrei Badea

Rezerve: Vlad Spânu – Mario Panoiu, Alberto Floroiu, Bobi Grancea, Andrei Chivulescu

Antrenor: Ovidiu Tică

CHINDIA TÂRGOVIȘTE U19 – ARO CÂMPULUNG 2 – 3 (0 – 2)

Au marcat pentru echipa noastră: Florescu (2), Nițescu

ARO Câmpulung: Robert Moise – Laurențiu Robu, Adrian Manea, Bogdan Chiper, Darius Vasilescu, Cosmin Oprean, Gabriel Jenaru, Mihai Nițescu, Francesco Bucurescu, Cătălin Pahonțu și Alexandru Florescu

Rezerve: Andrei Dumitru – Teodor Peștișor, Mihai Tobias, Ciprian Avram

Antrenor: Ionut Mihu

Ieri, 10 februarie, echipele de seniori și U19, de la ARO Câmpulung, au disputat 2 partide de pregatire. Primii care au intrat în scenă, au fost elevii antrenorului Ovidiu Tică, de la U19, care au dispus de echipa similară a Stelei București. Partida s-a disputat în Complexul Sportiv „STEAUA” și a fost la discreția echipei noastre care s-a impus cu scorul de 3 – 1 prin reușitele lui Darius Șerban, Darius Grigore și Mario Durdun.

De la ora 14.00, seniorii conduși de la margine de antrenorul, Ionuț Mihu, au înregistrat prima victorie din această perioadă de pregătire contra echipei de U19 a Chindiei Târgoviște. Partida s-a disputat în baza de pregătire a dâmbovițenilor, muscelenii reușind să se impună cu scorul de 3 – 2, prin reușitele lui Alexandru Florescu, de două ori și Mihai Nițescu. Și de această dată, muscelenii au controlat încă de la început partida, Nițescu reușind să ducă scorul de 3 – 0 în minutul 65. Pe finalul partidei, gazdele reușesc să înscrie de două ori.

 

Miercuri 14 februarie, echipa noastră va disputa o nouă partidă de verificare, în compania divizionarei secunde CSM Slatina. Partida se va dispura la Slatina pe stadionul „Municipal”. Până la începutul campionatului, echipa noastră va mai disputa alte 5 partide de verificare, în compania unor adversari de Liga a III-a. Partidele se vor dispura în Baza Sportivă „Sola Gratia” din Dragoslavele.

REZULTATELE ÎNREGISTRATE ÎN ACEASTĂ PERIOADĂ DE PREGĂTIRE:

3 februarie – CS Concordia Chiajna U19 – ARO Câmpulung 1 – 1
7 februarie – FC Voluntari 2 – ARO Câmpulung 3 – 3
10 februarie – Steaua București U19 – ARO Câmpulung U19 1 – 3
10 februarie – Chindia Târgoviște U19 – ARO Câmpulung 2 – 3

PROGRAMUL URMĂTOARELOR MECIURI DE PREGĂTIRE:

14 februarie – CSM Slatina (Liga 2)
17 februarie – CSO Petrolul Potcoava (Liga 3)
21 februarie – ASC Ciucaş Tărlungeni (Liga 3)
24 februarie – ACS Vedița Colonești (Liga 3)
28 februarie – SCM Râmnicu Vâlcea (Liga 3)
02 martie – CS Unirea Bascov (Liga 3)