Evolutiile atacantului Darius Grigore au atras atenția mai multor echipe din Liga a 2-a și nu numai. La începutul acestei luni, Darius, a fost plecat la Torino pentru a efectua un stagiu de pregătire cu echipa de Serie A, AC Torino. Golgeterul echipei noastre va fi împrumutat pentru un an la CSM Slatina, echipă ce evoluează în eșalonul secund al fotbalului românesc.

 

 

COMUNICAT

16 iunie 2024

ARO Câmpulung și CSM Slatina au ajuns la un acord privind împrumutul atacantului, Darius Grigore, la formația olteană.

Adus la începutul campionatului, de la CS Unirea Bascov, Darius Grigore, un atacant de doar 17 ani, a evoluat în toate partidele disputate de echipa noastră din acest campionat, totalizând 1907 minute jucate. Totodată, Darius, este și golgeterul echipei noastre cu 8 reușite.

De menționat este faptul ca Darius mai are contract cu echipa noastră până în vara anului 2026.

 

Clubul nostru îi mulțumește pentru toată munca depusă până în acest moment la ARO Câmpulung și îi dorește multă succes la noua echipă!