Comisia de Recurs din cadrul Federației Române de Fotbal a dat rezoluția în cazul dosarului cu numărul 13/CR/2023 pe care l-am putea numi ”Juventus Bascov”, în litigiul cu echipa noastră, după celebrul, de acum, 22-0!
”Respinge recursul ca inadmisibil;
Definitivă și executorie pe plan intern;
Hotărârea poate fi atacată la TAS, în termen de 21 de zile de la data comunicării”
– se arată în decizia Comisiei, publicată pe site-ul frf.ro!

   Așadar, va rămâne valabilă decizia Comisiei de Disciplină din cadrul AJF Argeș, aceea de rejucare a partidei, iar cum la data stabilită, 24 mai, Juventus Bascov nu s-a prezentat șa joc, scorul final rămâne 3-0 pentru ARO, la masa verde.
  În aceste condiții, sâmbătă, în ultima etapă a campionatului, ARO va juca la Dragoslavele, cu titlul pe masă, iar pentru a deveni campioană, victoria echipei noastre devine obligatorie!
ARO Câmpulung – Sola Grația Dragoslavele se va juca sâmbătă, de la ora 12.00, pe sinteticul de la Dragoslavele.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *