După o repriză în care intram în avantaj la pauză, pierdem la limită partida de la cea de-a doua clasată a campionatului Ligii a III-a, Seria a IV-a, CS Blejoi

 

 

ECHIPA

14 octombrie 2023 

CS BLEJOI – ARO CÂMPULUNG 2-1 (0-1)

Au marcat: Tolea (50), Pătrașcu (54) / Jenaru (45)

ARO Câmpulung: Iannis Mușat – Denis Răduță, Laurențiu Robu, Alin Fieraru, Cosmin Oprean,  Denis Pia, Andrei Neicu, Francesco Bucurescu, Simon Măzărache (cpt), Darius Grigore, Gabriel Jenaru.

Antrenor: Ionut Mihu

Au mai jucat:  Bogdan Chiper, Olaru David și  Mario Durdun

Rezerve neutilizate: Robert Moise – Mihailă Ștefan, Teodor Butoiu, Matteo Olaru, Darius Șerban și Antonio Papuc

CS Blejoi: Mihai Cotolan – Adrian Răducea, Andreas Pătrașcu, Ovidiu Costache, Andrei Oprea, Ionuț Șerban (cpt), Cătălin Tolea, Ionuț Mănescu, Bogdan Dima, Cristian Ionescu, George Bălașa

Antrenor: Răzvan-Gabriel Vlad

Rezerve: Andrei Bălănică – Andrei Șerban, David Brailă, Iulian Drăgoi, Mădălin Ghinea, David Popenciu, Ioan Giuroiu, Mihai Dinu și Robert Tudor

Arbitri: Ioniță Eduard (Tulcea) – Tănăse Cristian (Constanţa) și Negură Alexandru Marian (Mangalia)

Delegat de joc: Ionescu Dragoş (Bucureşti)

Observator arbitri: Vidan Adrian (Bucureşti)

În fața a 200 de spectatori și pe un teren foarte bun, ARO Câmpulung, intră foarte bine în meci și poate deschide scorul în minutul 19 prin Simon Măzărache, însă mingea trece pe lângă stâlpul din stângă porții apărate de Cotolon. Peste alte 6 minute, Bucurescu nimerește plasa porții adverse din preajma careului de 6 metrii.  Cu 4 minute înaintea pauzei, Bucurescu, reușește o „bicicleta” pe lângă fundașul advers, centrează în careu pentru Măzărache, dar aceata plasează mingea peste poarta apărată de Cotolan. În ultimul minut al partidei, Măzărache este faultat în careu, iar centralul Ioniță acordă lovitură pedeapsă pentru echipa noastră. Jenaru își asumă responsabilitatea executării loviturii de la punctul cu var și deschide scorul pe tabela de marcaj. Echipele intră la vestiare, după o repriză dominată în totalitate de echipa noastră.

Impulsionate de publicul blejoian, gazdele ies de la cabine decise să întoarcă rezultatul de pe tabela de marcaj și reușeșc sa egaleze în minutul 50 prin Tolea. Peste alte 4 minute, Pătrașcu îi aduce pe oaspeți în avantaj trimițând mingea cu capul în plasa porții apărate de Mușat, în urma unei lovituri de colț. Până la finalul partidei, nu se mai modifică nimic pe tabela de marcaj.

Din păcate plecăm de la Blejoi fără niciun punct, în urma unei partide dominate în mare parte de echipa noastră.

Etapa următoare, echipa noastră va reveni pe Municipalul câmpulungean pentru a întălni ocupanta locului 6, cu 10 puncte, CSO Plopeni.

 

REZULTATE:
LIGA 3, Seria 4, Etapa 8

CSO Tricolorul Breaza – CSM Flacăra Moreni 3 – 4

CS Dinamo Bucureşti – CS Păuleşti 5- 1

AS FC Pucioasa – SC Popești-Leordeni 0 – 1

CS Blejoi – ARO Câmpulung 2 – 1

CSO Plopeni – SCM Dunarea Giurgiu 1 – 1