ARO Câmpulung nu reușeste să câștige primul meci pe teren propriu. La finalul turului de campionat, echipa noastră nu reușeste să se impuna pe „Municipal”

 

 

ECHIPA

20 octombrie 2023 

ARO CÂMPULUNG – CSO PLOPENI 0-0 (0-0)

ARO Câmpulung: Robert Moise – Theodor Butoiu, Laurențiu Robu, Alin Fieraru, Cosmin Oprean, Denis Răduță, Andrei Neicu, Simon Măzărache (cpt), David Olaru, Gabriel Jenaru, Mario Durdun.

Antrenor: Ionut Mihu

Rezerve: Riccardo Gallo – Francesco Bucurescu, Matteo Olaru, Theodor Peștișor, Denis Pia, Darius Grigore, Gabriel Mihalcea, Antonio Papuc și  Darius Șerban.

CSO Plopeni: Maroi Duță – Andrei Lobonț, Bogdan Mihnea, Alecsandrul Robeto, Alexandru Vlad, Cătalin Vlad, Andrei Rusu, Leonte Rudaru, Raul Bucur, Cristian Lazăr și Roberto Zamfir.

Antrenor: Pompiliu Stoica

Rezerve: Cosmin Tudor – Madalin Răileanu, Rareș Simionescu, Viorel Oprea, Albert Dima, Augustin Giamănu, Alexandru Giuroiu, Pompiliu Stoica și Fabian Niță.

Arbitri: Busi Cătălin (Râmnicu Vâlcea) – Păunescu Adrian (Târgovişte) și Mocanu Florin Aurelian (Târgovişte)

Delegat de joc: Manole Alexandru (Bucureşti)

Observator arbitri:Ghimbasan Florin (Braşov)

Azi, 06.10.2023, echipa noastră a primit vizita ocupantei locului 6 în clasamentul Ligii a III-a, Seria a IV-a, CSO Plopeni. Oaspeții noștrii de astăzi, antrenați de fostul stelist Pompiliu Stoica, au venit la Câmpulung cu gândul să câștige punctele puse în joc, iar la sfârșitul campionatului regulat să se claseze pe unul dintre locurile de play-off și sa repete performața din sezonul trecut când au pierdut barajul de promovare în Liga a II-a contra celor de la CSM Alexandria.

Meciul a fost la discreția echipei noastre, care a condus ostilitățile din primul până în ultimul minut, prahovenii ajungând rareori în preajma careului nostru. Muscelenii, și-au creat mai multe ocazii de gol, însă pe rând Durdun, Jenaru, Măzărache și Grigore nu reușesc să introducă mingea în poartă. Partida se încheie cu la egalitate, iar muscelenii nu reușesc să spargă gheața pe propriul teren.

Etapa viitoare, în primul meci din returul de campionat, ARO Câmpulung va primi vizita giurgiuvenilor de la Dunarea Giurgiu. În meciul tur, echipa noastră s-a impus la Giurgiu cu scorul de 4- 0 prin golurile marcate de Olaru D., Robu, Măzărache și Troană.

 

 

 

 

 

REZULTATE:
LIGA 3, Seria 4, Etapa 9

ARO Câmpulung – CSO Plopeni 0 – 0

CS Păuleşti – AS FC Pucioasa

CSM Flacăra Moreni – CS Dinamo Bucureşti

SCM Dunarea Giurgiu -CSO Tricolorul Breaza

SC Popești-Leordeni – CS Blejoi