ECHIPA

25 noiembrie 2023 

FLACĂRA MORENI – ARO CÂMPULUNG 1-0 (1-0)

A marcat: Cernea (37)

ARO Câmpulung: Robert Moise – Theodor Butoiu, Laurențiu Robu, Alin Fieraru, Cosmin Oprean, Denis Pia, Bogdan Chiper, Simon Măzărache (cpt), Darius Grigore, Gabriel Jenaru, Denis Răduță.

Antrenor: Ionut Mihu

Rezerve: Iannis Mușat – Darius Șerban, Francesco Bucurescu, Matteo Olaru, Mario Durdun, Rareș Marinescu, Teodor Peștișor, Gabriel Mihalcea și Antonio Papuc.

Flacăra Moreni: Denis Duță – Andrei Neagu, Ștefan Oaie, Dragoș Cernea (cpt), Alexandru Băltăreț, Gabriel Negrea, Adrian Terec, Iulian Drăgan, Ionuț Zaharia, Marius Vasile, Claudiu Neculăescu.

Antrenor: Gabriel Paraschiv

Rezerve: Andrei Butoiu – Adrian Godinac, Constantin Niță, Alexandru Neacșu, Cristian Ristea, Costin Tilică, Adrian Predescu și Gabriel Prundaru.

Arbitri: Ciorbea Robert (Sânpetru) – Chioibașu Alexandru (Ploieşti) și Enache Gabriel (Ploieşti)

Delegat de joc: Popescu Catalin Eugen (Ploieşti)

Observator arbitri: Velicu Bogdan (Bucureşti)

În ultima deplasare din acest an, ARO Câmpulung, s-a deplasat la Moreni pentru a întâlni echipa din localitate, CSM Flacăra, partidă contând pentru etapa a 14-a, a Ligii a III-a, Seria a IV-a. Înainte de acestă întâlnire, echipa noastră ocupa locul al optulea al clasamentului Ligii a III-a, Seria a IV-a și venea după o serie de 3 rezultate fără înfrângere, o victorie contra celor de la CSO Tricolorul Breaza și 2 partide terminate la egalitate, contra celor de la SC Popești-Leordeni și CS Păulești.

De partea cealaltă, înainte de această întâlnire, echipa dâmbovițeană, ocupa poziția a șaptea a clasamentului Ligii a III-a, Seria a IV-a, cu 2 puncte mai mult decât echipa noastră.

Partida a fost una echilibrată, cu ocazii la ambele porți. ARO ratează deschiderea scorului prin Denis Pia, șutul acestuia este respins cu greu de sub bara transversală de portarul dâmbovițean, Denis Duță. La cealaltă poartă, Alin Fieraru, intervine salvator și trimite mingea în corner din fața atacantului dâmbovițean, Neculăescu, scăpat singur spre poarta apărată de Robert Moise. La faza imediat următoare, Moise, este salvat de bara transversală. În minutul 37, gazdele deschid scorul dintr-un pelanty transformat de capitanul, Dragoș Cernea.

După pauză, Darius Șerban scapă singur spre poarta adversă, însă mingea trimisă de acesta, ocolește stâlpul porții adverse. În finalul partidei, căpitanul echipei noastre, Simon Măzărache, putea restabilii egalitatea pe tabela de marcaj, însă șutul acestuia este reținut de portarul dâmbovițean.

În ultima etapă din acest an, echipa noastră va primi vizita ocupantei primului loc al Ligii a III-a, Seria a IV-a, CS Dinamo București.

 

REZULTATE:
LIGA 3, Seria 4, Etapa 14

CS Dinamo Bucureşti – SCM Dunarea Giurgiu 2 – 1

AS FC Pucioasa – CSO Plopeni 2 – 1

CSM Flacăra Moreni – ARO Câmpulung 1 – 0

CSO Tricolorul Breaza – CS Blejoi 0 – 2

CS Păuleşti – SC Popești-Leordeni 1 – 1