Muscelenii revin din vacanță pe 15 ianuarie, urmând să dispute în perioada precompetițională 8 partide de pregatire

ECHIPA

8 ianuarie 2024 

Staff-ul tehnic al echipei ARO Câmpulung a stabilit programul de pregătire din această iarnă. Alb-albaștrii se vor reuni luni, 15 ianuarie, la  Baza Sportivă Sola Gratia din Dragoslavele.

În această perioadă de pregătire, echipa noastră are programate 8 meciuri de verificare. În această perioadă precompetițională, muscelenii au programate 2 amicale cu echipe din eșalonul secund, Progresul Spartac (d) și CSM Slatina (d), 4 meciuri amicale cu echipe din cel de-al treilea eșalon, CSO Petrolul Potcoava (a), ACS Vedița Colonești (a), SCM Râmnicu Vâlcea (a) și CS Unirea Bascov (a), celelalte 2 partide se vor disputa impotriva echipelor de juniori U19 ale Concordiei Chiajna (d) și Chindiei Târgoviște.

Campionatul Ligii a 3-a se va relua pe data de 3 martie, ARO urmând să întâlnească în ultimele 3 etape din campionatul regulat pe AS FC Pucioasa și CSO Plopeni, în deplasare și pe CS Blejoi, acasă. După 15 etape jucate din acest sezon competiţional, echipa noastră ocupă locul 8, cu 14 puncte acumulate.

Programul meciurilor de verificare:

03 februarie – Concordia Chiajna U19 (CN U19)
07 februarie – Progresul Spartac (Liga 2)
10 februarie – AFC Chindia Târgoviște U19 (CN U19)
14 februarie – CSM Slatina (Liga 2)
17 februarie – CSO Petrolul Potcoava (Liga 3)
24 februarie – ACS Vedița Colonești (Liga 3)
28 februarie – SCM Râmnicu Vâlcea (Liga 3)
02 martie – CS Unirea Bascov (Liga 3)