Conducerea clubului ARO Câmpulung a perfectat două noi achiziții, un portar format la CS Mioveni și un fundaș central cu 11 prezențe la Liga a II-a, cu Astra Giurgiu. Săptămâna aceasta cei doi jucători s-au antrenat alături de echipa noastră la Baza Sportivă de la Dragoslavele, unde au fost testați de staff-ul echipei noastre.

 

 

ECHIPA

28 ianuarie 2024 

Bine ai venit, Andrei Mircea Dumitru!

Andrei Dumitru, este un portar de 18 ani format la clubul CS Mioveni. De-a lungul carierei sale de jucător, Andrei a mai activat la Vedița Colonești, Rapid Brodoc și FC Muscelul Câmpulung.

Îți dorim cât mai multe realizări alături de clubul nostru!

 

Bine ai venit,  Darius Vasilescu!

 

Darius Vasilescu, este un fundaș central de 21 de ani, format la Academia Rapid București. De-a lungul carierei sale de jucător, Darius, a activat la echipa de U19 Rapid București, Astra Giurgiu, unde a bifat și unsprezece prezențe la Liga a II-a, Voința Lupac și Cetatea Turnu Măgurele. În prima parte a campionatului, noua achiziție a echipei noastre a evoluat pentru colega de serie, AS FC Pucioasa.

Îți dorim cât mai multe realizări alături de clubul nostru!