Ovidiu Tică debutează cu o victorie ca antrenor principal al echipei noastre. Petre Iliescu debutează și el ca antrenor secund pentru ARO Câmpulung. Luis Bunel își face debutul la Liga a 3-a într-o partidă oficială.

 

ECHIPA

06 aprilie 2024

 CS PĂULEȘTI – ARO CÂMPULUNG 1 – 3 (1 – 0)

Au marcat: Dumitrașcu (45+2 pen.) / Măzărache (57), Grigore (80, 88) 

CS Păulești: Narcis Nedelcu – Marian Țugui, Gabriel Dumitrașcu, Eric Ioniță, Alberto Pinescu, Ionuț Pârvu, Cristian Ardeleanu, Marian Mihai, Nini Popescu (cpt), Alin Baciu și Adrian Vintilă.

Antrenor: Ionuț Neagu

Rezerve: Raul Dumitrescu – Antonio Salameh, Cristian Vrăjitoarea, Tudor Catargiu, Cristian Vasile, Tudor Catargiu, Alexandru Roman, Leonard Preda, Mihai Tertea și  Cătălin Comnoiu.

ARO Câmpulung: Alexandru Silveanu – Rareș Grecu, Cosmin Oprean, Bogdan Chiper, Denis Răduță, Denis Pia (min. 90+3 – Bunel), Cătălin Pahonțu (min. 76 – Papuc), Mihai Nițescu (min. 86 – Niță), Mario Durdun (min. 46 – Grigore), Gabriel Jenaru și Simon Măzărache (cpt) (min. 90+3 – Șerban).

Antrenor: Ovidiu Tică

Rezerve: Iannis Mușat – Eduard Nită, Teodor Peștișor, Darius Șerban, Darius Vasilescu, Luis Bunel, Darius Grigore, Andrei Badea și Antonio Papuc.

Arbitri: Oancea Stănică Theodor (Bucureşti) – Crăciun Alexandru (Oneşti) și Făinaru Victor (Giurgiu)

Delegat de joc: Mihai Duras (Bucureşti)

Observator arbitri: Guloiu Catalin (Buzău)

Ovidiu Tică debutează cu o victorie ca antrenor principal al echipei noastre

În cea de-a doua etapă din play-out-ul Ligii a III-a, Seria a IV-a ARO Câmpulung s-a deplasat din nou în județul Prahova, de data aceasta, pentru a întâlni lanterna roșie a seriei, CS Păulești. Cu un cuplu nou de antrenori, Ovidiu Tică, antrenor principal și Petre Iliescu, antrenor secund, echipa noastră și-a propus să revină la Câmpulung cu toate cele 3 puncte puse în joc.

Jucătorii echipei noastre încep bine partida și își crează mai multe ocazii de a marca, prin „căpitanul” Simon Măzărache și Mihai Nițescu. Contrar cursului jocului, la ultima fază a primei reprize, gazdele reușesc să deschidă scorul prin Gabriel Dumitrașcu, care împinge mingea cu capul, în plasa porții apărate de Alexandru Silveanu.

La pauza meciului, antrenorul principal, Ovidiu Tică, mută inspirat și îl introduce pe teren pe Darius Grigore în locul lui Mario Durdun. Repriza a doua începe asa cum am început partida, cu echipa noastră la conducerea jocului. După mai multe ocazii de a restabili egalitatea pe tabela de marcaj, în minutul 57 al partidei, căpitanul echipei muscelene, reușește să întroducă mingea în plasa porții apărate de Narcis Nedelcu, în urma unei lovituri de colț executate perfect de Mihai Nițescu. În minutul 61, Darius Grigore, trimite mingea în bara transversală, ca mai apoi să reușeașcă o „dublă”, în minutele 80 și 88.

Ca și în partida tur din campionatul regulat, ARO Câmpulung, reușește să întoarcă rezultatul după ce este condusă la pauză.

Etapa viitoare echipa noastră revine la Dragoslavele pentru a disputa partida contra celor de la CSO Tricolorul Beaza.

REZULTATE:
LIGA 3, Seria 4, Etapa 2 Play-off 

CS Dinamo Bucureşti – SC Popești-Leordeni 2 – 1
SCM Dunarea Giurgiu – CS Blejoi  3 – 2

LIGA 3, Seria 4, Etapa 2 Play-out

AS FC Pucioasa – CSM Flacăra Moreni 2 – 0
CSO Tricolorul Breaza – CSO Plopeni 1 – 1
CS Păuleşti – ARO Câmpulung 1 – 3