Ovidiu Tică continuă seria victoriilor pe banca echipei ARO Câmpulung.

Bobi Grancea își face debutul la Liga a 3-a într-o partidă oficială.

 

ECHIPA

12 aprilie 2024

 ARO CÂMPULUNG – CSO TRICOLORUL BREAZA 2 – 0 (1 – 0)

Au marcat:  Grigore (40), Jenaru (54)

ARO Câmpulung: Alexandru Silveanu – Laurențiu Robu (min. 48 – Grecu), Cosmin Oprean, Bogdan Chiper, Denis Răduță, Denis Pia (min. 69 – Niță), Cătălin Pahonțu (min. 81 – Papuc), Mario Durdun (min. 69 – Nițescu), Darius Grigore, Gabriel Jenaru (min. 81 – Grancea) și Simon Măzărache (cpt).

Antrenor: Ovidiu Tică

Rezerve: Iannis Mușat – Eduard Nită, Rareș Grecu, Antonio Papuc, Darius Șerban, Darius Vasilescu, Luis Bunel, Mihai Nițescu și Bobi Grancea.

CSO Tricolorul Breaza: Dorian Neacșu – Cristian Catrina, Tudor Țăranu, Vladuț Burlacu, Mario Dudu, Rareș Dogaru, Marius Duricu, Răzvan Catană (cpt), Denis Nedelcu, Costin Ioniță și Cristian Negotei.

Antrenor: Marius Vișan

Rezerve: Radu Mînzicu – Andrei Roșu, Marian Dumitrache, Andrei Dinu, Eduard Prodan, Alexandru Tone, Roberto Trăistariu, Cosmin Clinci și Daniel Dumitru.

Arbitri: Dănilă Ștefăniță (Otopeni) – Mocanu Florin Aurelian (Târgovişte) și Păunescu Adrian (Târgovişte)

Delegat de joc: Bacescu Mihail (Braşov)

Observator arbitri: Cantemir Constantin (Făgăraş)

Azi 12 aprilie, în prologul etapei a treia a Ligii a III-a, Seria a IV-a, ARO Câmpulung a primit vizita prahovenilor de la CSO Tricolorul Breaza. În campionatul regulat, întâlnirile dintre cele două echipe, s-au încheiat de fiecare dată cu victoria gazdelor, Tricolorul, s-a impus la Breaza cu scorul de 2-0, în timp ce la Câmpulung, ARO, s-a impus cu același scor, 2-0, prin golurile marcate de Simon Măzărache și Darius Grigore.

În fața peste 250 de spectatori, prahovenii intră bine în meci și ratează deschiderea scorului, mai întâi în minutul 8 al partidei, iar două minute mai târziu, tot oaspeții nimeresc transversala porții apărate de Alexandru Silveanu. Baieții noștri, echilibrează jocul și în minutul 40, Darius Grigore, golgeterul echipei noastre, deschide scorul din pasa lui Laurențiu Robu.

În cea de-a doua repriză, căpitanul echipei noastre, Simon Măzărache, trece de 3 adversari, intră în careul de 16 m, însă șutul trimis de acesta, este scos cu dificultate de portarul echipei prahovene, Dorian Neacșu. Patru minute mai târziu, Gabriel Jenaru, majorează diferența, ducând scorul la 2-0. Oaspeții, se aruncă în atac și ratează șansa, de două ori, de a reduce din diferență, însă imprecizia adversarilor sau intervențiile salvatoare ale portarului muscelean, fac ca scorul să rămână nemodificat. În minutul 77  al partidei, oaspeții rămân în 9 jucători de câmp, după ce Marian Dumitrache, este eliminat în urma unei intervenții foarte agresive asupra lui Eduard Niță. Jenaru, are șansa să facă dubla, însă șutul acestuia nimerește stâlpul din dreapta porții lui Dorian Neacșu.

Partida se încheie cu victoria echipei noastre care urcă 2 poziții în clasament, până pe poziția a treia cu 22 de puncte acumulate, cu 2 mai multe decât Tricolorul Breaza și un punct peste Flacăra Moreni.

Etapa viitoare echipa noastră se va deplasa la Pucioasa pentru a întâlni ocupanta primei poziții a Play-Out-ului Ligii a III-a, Seria a IV-a.

REZULTATE:
LIGA 3, Seria 4, Etapa 3 Play-off 

SC Popești-Leordeni – SCM Dunarea Giurgiu
CS Blejoi – CS Dinamo Bucureşti

LIGA 3, Seria 4, Etapa 3 Play-out

ARO Câmpulung – CSO Tricolorul Breaza 2 – 0
CSM Flacăra Moreni – CS Păuleşti
CSO Plopeni – AS FC Pucioasa