Grigore și Măzărache cu o „dublă”, au adus victoria echipei noastre contra liderului AS FC Pucioasa. Scorul putea fi mai mare, însă muscelenii au trimis mingea de 3 ori în bară.

 

ECHIPA

17 mai 2024

ARO CÂMPULUNG – AS FC PUCIOASA 4 – 2 (2 – 1)

Au marcat: Măzărache (26, 79), Grigore (33), Ilie (autogol 70)  / Grecu (autogol 24), Stere (56)

ARO Câmpulung: Iannis Mușat – Laurențiu Robu, Cosmin Oprean (cpt), Bogdan Chiper, Rareș Grecu, Mario Durdun (min. 59 – Pahonțu), Eduard Niță (min. 71 – Nițescu), Denis Pia (min. 59 – Șerban), Darius Grigore (min. 83 – Bunel), Simon Măzărache (min. 83 – Grancea) și Gabriel Jenaru.

Antrenor: Ovidiu Tică

Rezerve: Alexandru Silveanu – Darius Vasilescu, Luis Bunel, Bobi Grancea, Rareș Marinescu, Adrian Manea, Darius Șerban,  Antonio Papuc și Mihai Nițescu.

AS FC Pucioasa: Răzvan Ghițescu – Leonard Alexandrescu, Narcis Marina (cpt), Robert Croitoru, Gabriel Samoilă, Ilie Ioniță, Mihai Enache, Gabi Dragnea, Alexandru Petre, Radu Simion și Giani Stere.

Antrenor: Haralambie Becheanu

Rezerve: Ștefan Stăncescu – Alexandru Serafim, Ionel Diță, Robert Călin, Ionuț Bodea, Tiberiu Calofir și Daniel Brătucu.

Arbitri: Busi Cătălin (Râmnicu Vâlcea) – Șomlea Teo Alexandru (Cluj-Napoca) și Mesaros Antonio Cristian (Cluj-Napoca)

Delegat de joc: Popescu Catalin Eugen (Ploieşti)

Observator arbitri: Harlab Mihai (Braşov)

Astăzi, 17 mai, ARO Câmpulung, a întâlnit liderul play-out-ului Ligii a III-a, Seria a IV-a, AS FC Pucioasa. Pentru musceleni, această partidă era una foarte importantă pentru realizarea obiectivelor propuse la începutul campionatului. Înainte de această etapă, echipa noastră, se clasa pe locul al treilea după AS FC Pucioasa și CSM Flacăra Moreni, având o linie de clasament cu 5 victorii, un egal și 2 înfrângeri.

Partida de astăzi s-a desfășurat în prezența a aproximativ 100 de spectatori care au încurajat echipa noastră din primul până în ultimul minut. Împinși de la spate de galeria LONGO CAMPO, în primul sfert de oră, muscelenii ratează mai multe ocazii de a deschide scorul prin golgeterii echipei, Darius Grigore și Simon Măzărache. Contrar cursului jocului, oaspeții deschid scorul printr-un autogol al lui Rareș Grecu. Muscelenii continuă „asaltul” la poarta adversă, iar insistențele echipei noastre dau roade mai întâi prin Simon Măzărache și mai apoi prin Darius Grigore, care aduc echipa noastră în avantaj. Până la finalul primei reprize, muscelenii ratează șansa de a se desprinde pe tabela de marcaj, însă Grigore și Măzărache nu reușesc sa-l invingă pe portarul dâmbovițean, Răzvan Ghițescu.

Cea de-a doua repriză, începe tot cu echipa noastră în atac, iar in minutul 46, Darius Grigore trimite mingea în bara transversală în urma unei incursiuni a lui Gabriel Jenaru. Măzărache poate face „dubla”, însă reușita sa este anulată pe motiv de offside. Ca și în prima repriză, contrar cursului jocului, oaspeții reușesc egalarea, de data aceasta prin reușita atacantului dâmbovițean, Giani Stere. Măzărache trimite mingea în bară, ca mai apoi Ilie Ioniță să-și trimită minge în proprie poartă în minutul 70. Antrenorul echipei noastre, Ovidiu Tică, îl schimbă pe Eduard Niță cu Mihai Nițescu, iar acesta din urmă recuperează o minge la centrul terenului, îl angajează pe Simon Măzărache care marchează, majorând la două goluri diferența pe tabela de marcaj. Măzărache are posibilitatea de la face „tripla”, însă încă odata mingea trimisă de el lovește transversala porții lui Răzvan Ghițescu.

Partida s-a încheiat cu victoria echipei antrenate de cuplul, Ovidiu Tică și Petre Iliescu.

Etapa viitoare, echipa noastră se va deplasa la Moreni pentru a întâlni ocupanta locului secund, CSM Flacăra.

REZULTATE:
LIGA 3, Seria 4, Etapa 9 Play-off 

CS Blejoi – CS Dinamo Bucureşti
SC Popești-Leordeni – SCM Dunarea Giurgiu

LIGA 3, Seria 4, Etapa 9 Play-out

ARO Câmpulung – AS FC Pucioasa 4 – 2
CSO Tricolorul Breaza – CS Păuleşti
CSO Plopeni – CSM Flacăra Moreni