Înfrângere la limita la Breaza în ciuda jocului bun prestat de echipa noastră. Este prima înfrângere pentru musceleni de când Ovidiu Tică a preluat banca tehnică.

 

ECHIPA

13 mai 2024

CSO TRICOLORUL BREAZA –  ARO CÂMPULUNG 2 – 1 (1 – 0)

Au marcat:  Catrina (28, 56) / Duricu (autogol 52)

CSO Tricolorul Breaza: Dorian Neacșu – Cristian Catrina, Marius Duricu, Tudor Țăranu, Mario Dudu, Rareș Dogaru (cpt), Denis Nedelcu, Daniel Dumitru, Andrei Roșu, Marian Dumitrache și Costin Ioniță.

Antrenor: Marius Vișan

Rezerve: Radu Mînzicu – Vladuț Burlacu, Cosmin Clinci, Silviu Stănică, Roberto Trăistariu, Radu Stoica, Alexandru Tone, Răzvan Catană și Eduard Prodan.

ARO Câmpulung: Alexandru Silveanu – Denis Răduță, Cosmin Oprean (cpt), Bogdan Chiper, Rareș Grecu, Mario Durdun (min. 55 – Vasilescu), Eduard Niță, Denis Pia (min. 68 – Șerban), Darius Grigore (min. 87 – Grancea), Simon Măzărache (min. 68 – Nițescu) și Gabriel Jenaru.

Antrenor: Ovidiu Tică

Rezerve: Iannis Mușat – Darius Vasilescu, Luis Bunel, Bobi Grancea, Rareș Marinescu, Adrian Manea, Darius Șerban,  Antonio Papuc și Mihai Nițescu.

Arbitri: Mormeci Dumitru Robert (Braşov) – Şchiopeţ Claudiu (Braşov) și Boncz Gabriel (Făgăraş)

Delegat de joc: Szasz Vilmos (Ormeniş)

Observator arbitri: Veress Lorant (Sfântu Gheorghe)

Sâmbătă, 11 mai, echipa noastră s-a deplasat la Breaza pentru a întâlni echipa locală Tricolorul. Înainte de această partidă, echipa noastră, avea un moral bun, venind după 6 etape fără înfrângere. De partea cealaltă, echipa brezeană, venea și ea după 4 etape fără înfrângere.

Muscelenii întră bine în meci și reușesc să deschidă scorul prin golgeterul echipei, Darius Grigore, însă golul este anulat eronat pe motiv de offside, mai multe voci din trebună, chiar și susținători ai echipei gazdă, confirmând eroarea asistentului, iar golul trebuia validat. Gazdele reușesc să deschidă scorul în minutul 28 al partidei prin Cristian Catrina.

În cea de-a doua repriză, muscelenii reușesc să egaleze, în minutul 52 al paridei, când Gabriel Jenaru, avansează pe partea stângă a atacului nostru, centrează în careul de 6 m și de acolo, Marius Duricu, reia în propria poartă balonul trimis de Jenaru. Două minute mai târziu, jucătorul muscelean, Denis Răduță, primește cel de-al doilea cartonaș galben și implicit pe cel roșu. La faza imediat următoare, gazdele reușesc să preia avantajul pe tabela de marcaj, prin același Cristian Catrina.

Partida s-a încheiat cu victoria echipei gazdă și este prima înfrângere pentru musceleni de când Ovidiu Tică a preluat funcția de antrenor principal.

Etapa viitoare, echipa noastră revine la Dragoslavele pentru a disputa o nouă partidă, de data aceasta contra liderului play-out-ului Ligii a III-a, Seria a IV-a, AS FC Pucioasa.

REZULTATE:
LIGA 3, Seria 4, Etapa 8 Play-off 

CS Dinamo Bucureşti – SC Popești-Leordeni 0 – 1
SCM Dunarea Giurgiu – CS Blejoi 2 – 2

LIGA 3, Seria 4, Etapa 8 Play-out

CSO Tricolorul Breaza – ARO Câmpulung 2 – 1
CS Păuleşti – CSM Flacăra Moreni 1 – 0
AS FC Pucioasa – CSO Plopeni 2 – 1