În ciuda unei evoluții foarte bune, echipa noastră de seniori a pierdut partida disputată în compania oltenilor de la Vedița Colonești. O evoluție apreciată au avut și elevii antrenorilor Ovidiu Tică și Daniel Bălașa care au învins oltenii de la CSS Craiova

 

ECHIPA

24 februarie 2024 

ARO CÂMPULUNG – VEDIȚA COLONEȘTI 0 – 1 (0 – 1)

ARO Câmpulung: Alexandru Silveanu – Rareș Grecu, Cosmin Oprean, Laurențiu Robu, Darius Vasilescu, Mario Durdun, Bogdan Chiper, Cătălin Pahonțu, Gabriel Jenaru, Alexandru Florescu și Simon Măzărache

Antrenor: Ionut Mihu

ARO CÂMPULUNG U19 – CSS CRAIOVA U19 5 – 1 (2 – 1)

Au marcat pentru echipa noastră: Șerban (2), Grigore, Grancea și Papuc

ARO Câmpulung: Andrei Dumitru – Andrei Floroiu, Mario Panoiu, Ianis Răuță, Adrian Manea, Denis Pia, Luis Bunel, Antonio Papuc, Darius Șerban, Darius Grigore și Andrei Badea

Rezerve: Vlad Spânu – Ianis Pirlici, Andrei Chivulescu, Mihai Tobias, Teodor Avram și Bobi Grancea

Antrenori: Ovidiu Tică și Daniel Bălașa

Azi, 24 februarie, echipele de seniori și U19, de la ARO Câmpulung, au disputat 2 partide de pregatire în Baza Sportivă „Sola Gratia” din Dragoslavele. Prima partidă a început la ora 12.00 și s-a disputat între echipele de seniori de la ARO Câmpulung și Vedița Colonești. Prima repriză a fost una disputată, cu ocazii de ambele părți. Muscelenii au avut mai multe ocazii de a marca prin Simon Măzărache, Alexandru Florescu și Laurențiu Robu. Rareș Grecu ia o acțiune pe cont propriu de la jumătatea terenului, însă șutul acestuia este respins in extremis de portarul advers, iar Mario Durdun trimite mingea în bară. În ciuda ocaziilor avute, cei care reușusc să deschidă scorul sunt adversarii noștrii de astăzi.

În cea de-a doua repriză, cei doi antrenori au rulat tot lotul avut la dispoziție.

De la ora 14.00, juniorii de la U19, au disputat o nouă partidă de pregatire în compania echipei smilare de la CSS Craiova. Partida a fost la discreția jucătorilor echipei noastre, care conduceau la pauză cu scorul de 2 -1. Partida s-a încheiat cu scorul de 5 – 1, marcatorii echipei noastre fiind Darius Grigore, Bobi Grancea, Antonio Papuc și Darius Șerban cu o dublă.

Miercuri 28 februarie, echipa de seniori a clubului nostru va disputa o nouă partidă de verificare, în compania ocupantei locului 2 din Seria a 6-a, a Ligii a 3-a, SCM Râmnicu Vâlcea. De la ora 14.00, juniorii de la U19, vor disputa și ei o nouă partidă de verificare în meciul revanșă contra celor de la CSS Craiova U19. Partidele se vor disputa în Baza Sportivă „Sola Gratia” din Dragoslavele.

REZULTATELE ÎNREGISTRATE ÎN ACEASTĂ PERIOADĂ DE PREGĂTIRE:

3 februarie – CS Concordia Chiajna U19 – ARO Câmpulung 1 – 1
7 februarie – FC Voluntari 2 – ARO Câmpulung 3 – 3
10 februarie – Steaua București U19 – ARO Câmpulung U19 1 – 3
10 februarie – Chindia Târgoviște U19 – ARO Câmpulung 2 – 3
14 februarie – CSM Slatina – ARO Câmpulung 4 – 0
17 februarie – ARO Câmpulung – CSO Petrolul Potcoava anulat
21 februarie – ARO Câmpulung – ASC Ciucaş Tărlungeni 3 – 1
21 februarie – CS Mioveni U19 – ARO Câmpulung U19 3 – 2
24 februarie – ARO Câmpulung – Vedița Colonești 0 – 1
24 februarie – ARO Câmpulung U19 – CSS Craiova U19 5 – 1

PROGRAMUL URMĂTOARELOR MECIURI DE PREGĂTIRE:

28 februarie – SCM Râmnicu Vâlcea (Liga 3)
02 martie – CS Unirea Bascov (Liga 3)