În penultima partidă de pregătire, echipa de seniori a clubului nostru a obținut o nouă victorie, cu scorul de 3 – 2, de data aceasta împotriva echipei de pe locul al doilea al Ligii a 3-a, Seria a 6-a, SCM Râmnicu-Vâlcea. Echipa de juniori U19 a controlat meciul contra celor de la CSS Craiova U19 și au câștigat partida cu scorul de 4 – 1

 

ECHIPA

28 februarie 2024 

ARO CÂMPULUNG – SCM RÂMNICU-VÂLCEA 3 – 2 (2 – 1)

Au marcat pentru echipa noastră: Grigore (4), Florescu (30) și Șerban (72)

ARO Câmpulung: Iannis Mușat – Rareș Grecu, Cosmin Oprean, Laurențiu Robu, Bogdan Chiper, Denis Pia, Gabriel Jenaru, Mario Durdun, Darius Grigore, Alexandru Florescu și Simon Măzărache

Rezerve: Andrei Dumitru – Darius Vasilescu, Luis Bunel, Teodor Peștișor, Eduard Niță, Cătălin Pahonțu, Antonio Papuc, Francesco Bucurescu și Darius Șerban

Antrenor: Ionut Mihu

ARO CÂMPULUNG U19 – CSS CRAIOVA U19 4 – 1 (2 – 1)

Au marcat pentru echipa noastră: Șerban (2), Grigore (2)

ARO Câmpulung: Andrei Dumitru – Andrei Floroiu, Mario Panoiu, Ianis Răuță, Adrian Manea, Luis Bunel, Antonio Papuc, Ianis Pirlici, Andrei Badea, Darius Șerban și Mihai Tobias

Rezerve: Vlad Spânu – Andrei Chivulescu, Teodor Avram, Rareș Marinescu, George Chivereanu și Bobi Grancea

Antrenori: Ovidiu Tică și Daniel Bălașa

Azi, 28 februarie, echipele de seniori și U19, de la ARO Câmpulung, au disputat 2 partide de pregatire în Baza Sportivă „Sola Gratia” din Dragoslavele. Au fost două teste utile pentru echipele noastre, în care au întâlnit adversari puternici.

În prima partidă, s-au întâlnit echipele de seniori de la ARO Câmpulung și SCM Râmnicu Vâlcea, ocupanta locului secund al Ligii a 3-a, Seria a 6-a. Partida a fost una disputată, în care s-au marcat nu mai puțin de 5 goluri. Echipa noastră, deschide repede scorul, în minutul 4 al partidei, căpitanul echipei noastre, Simon Măzărache centrează în centrul careului de unde Darius Grigore împinge mingea în plasa porții adverse. Oaspeții revin repede pe tabela de marcaj și restabilesc egalitaea în minutul 9 al partidei. Alexandru Florescu, golgeterul echipei noastre din această perioadă de pregatire, speculează o greșeală a portarului advers și aduce echipa noastră în avantaj în minutul 30.

În cea de-a doua parte a partidei, Darius Șerban, majorează diferența, ducând scorul de 3 – 1 în minutul 72. Oaspeții reduc din diferență 10 minute mai târziu, iar partida se încheie cu victoria echipei noastre.

De la ora 14.00, juniorii de la ARO Câmpulung U19, au disputat o nouă partidă de verificare contra celor de la CSS Craiova. Ca și în partida de săptămâna trecută, jucătorii echipei noastre au controlat partida de la un capăt la altul înscriind de 4 ori în poarta echipei adverse. Marcatrorii echipei noastre au fost Darius Șerban și Andrei Badea, fiecare cu câte o dublă.

 

Sâmbătă 2 martie, echipa de seniori a clubului nostru va disputa ultima partidă din această perioadă de pregatire contra celor de la CS Unirea Bascov. Partida se va disputa în Baza Sportivă „Sola Gratia” din Dragoslavele.

REZULTATELE ÎNREGISTRATE ÎN ACEASTĂ PERIOADĂ DE PREGĂTIRE:

3 februarie – CS Concordia Chiajna U19 – ARO Câmpulung 1 – 1
7 februarie – FC Voluntari 2 – ARO Câmpulung 3 – 3
10 februarie – Steaua București U19 – ARO Câmpulung U19 1 – 3
10 februarie – Chindia Târgoviște U19 – ARO Câmpulung 2 – 3
14 februarie – CSM Slatina – ARO Câmpulung 4 – 0
17 februarie – ARO Câmpulung – CSO Petrolul Potcoava anulat
21 februarie – ARO Câmpulung – ASC Ciucaş Tărlungeni 3 – 1
21 februarie – CS Mioveni U19 – ARO Câmpulung U19 3 – 2
24 februarie – ARO Câmpulung – Vedița Colonești 0 – 1
24 februarie – ARO Câmpulung U19 – CSS Craiova U19 5 – 1
28 februarie – ARO Câmpulung – SCM Râmnicu Vâlcea 3 – 2
28 februarie – ARO Câmpulung U19 – CSS Craiova U19 4 – 1

PROGRAMUL URMĂTOARELOR MECIURI DE PREGĂTIRE:

02 martie – CS Unirea Bascov (Liga 3)